Polecane
  Najnowsze
 • Rebirthing - powtórne narodziny - Metro - dziennik
  Jest wiele technik terapeutycznych, które energetyzują człowieka i jednocześnie wzmacniają organizm. Jedną z takich metod jest rebirthing. Na ten temat z przewodniczącym Dolnośląskiej Izby Uzdrowicielskiej dr Andrzejem Kaczorowskim rozmawia Jarosław Filipek.
 • Pomoc hipnozy w leczeniu chorób psychosomatycznych (2) - Znane i Nieznane
  Przypadki chorobowe, w których hipnoza jest ogromnie pomocna. Sugestie lecznicze, nauka relaksacji i afirmacje zdrowotne ratują psychikę pacjentów przed wieloma schorzeniami. Wymienię tylko niektóre z nich..
 • Hipnoza w leczeniu depresji - Crystal - miesięcznik
   Każdy człowiek doświadcza w swoim życiu uczucia smutku i przygnębienia. Często określa to uczucie słowem "depresja". Dla psychologa czy psychiatry słowo to ma jednak całkiem inne znaczenie - opisuje taki stan smutku, który jest chorobą. Depresja jest stanem przedłużającego się napięcia nerwowego, braku celu życia, perspektyw przyszłości, załamania psychicznego, problemów życiowych, rodzinnych, partnerskich itp. O wypowiedź na temat depresji poprosiliśmy specjalistę z dziedziny hipnologii i medycyny naturalnej, psychoterapeutę dr. Andrzeja Kaczorowskiego.
 • Terapia zaburzeń odżywiania i nadwagi - Crystal - miesięcznik

  Według nowoczesnych badań medycznych, otyłość i nadwagę można już precyzyjnie określić. W przypadku nadwagi to "upośledzenie zdrowia polegające na umiarkowanie podwyższonej masie ciała w stosunku do wzrostu". Otyłość zaś uważana jest za "chorobę przewlekłą z istotnym wzrostem masy ciała, dziedziczącą się w sposób wielogenowy, ujawniającą się pod wpływem nadmiernie wysokoenergetycznego odżywiania i braku ruchu". Problem z nadwagą ma co trzeci Polak. A więc, jak widać, otyłość sama w sobie uważana jest za poważną chorobę.